Banner

Jeremi Ross

speakerJeremy Ross zdobył wykształcenie w zakresie botaniki, nauk ścisłych, akupunktury oraz zachodniego i chińskiego ziołolecznictwa. Pierwszy kurs zachodniego ziołolecznictwa ukończył w 1974 r. u Michaela Tierry w Kalifornii. Po powrocie do Anglii, ukończył program edukacji w narodowym instytucie skupiającym profesjonalnych zielarzy (National Institute of Medical Herbalist), stając się jego członkiem w 1982 r. Szkolenie to łączyło fizjomedykalistyczne i empiryczne podejście do ziołolecznictwa ze zrozumieniem farmakologii roślin, co pozwoliło mu powiązać wiadomości pochodzące z kursów ziołolecznictwa z wiedzą zdobytą podczas jego pierwszych studiów botanicznych. W 1988 roku ukończył dwuletni kurs chińskiego ziołolecznictwa, prowadzony przez Ted’a Kaptchuk’a, po czym kontynuował swe studia w International College of Nanjing w Chinach. Jeremy Ross organizuje i prowadzi kursy akupunktury i ziołolecznictwa od ponad 20 lat. W swoich książkach i na praktycznych warsztatach dzieli się długo zbieranymi, różnorodnymi doświadczeniami czynnego klinicysty.

Od 15 lat Jeremy Ross specjalizuje się w integrowaniu wiedzy na temat ziół zachodnich z medycyną chińską. Opracował system łączenia ziół, który godzi ze sobą podejście zachodniej tradycji zielarskiej z koncepcjami chińskiej medycyny i współczesnej fito-farmakologii. Jego książka – „Combining Western Herbs and Chinese Medicine” – łączy w sobie omówienie różnych tematów, z jakimi zapoznał się podczas swych rozległych studiów, jak i zbierane w ciągu intensywnej pracy zawodowej doświadczenie.

Strona wykładowcy :www.jeremyross.com

lek. med. Bartosz Chmielnicki

speakerDoktor Chmielnicki jest znakomitym i bardzo lubianym wykładowcą, który z wielkim entuzjazmem dzieli się ze studentami swoją wiedzą. Jego wykłady są dynamiczne, zależy mu na tym, żeby studenci zrozumieli prezentowane zagadnienia. Jest jednym z najbardziej znanych wykładowców i praktyków akupunktury w Polsce, zapraszanym do szkół akupunktury i na konferencje na całym świecie. Zainteresował się akupunkturą pod koniec studiów i już w 2004 roku ukończył kurs akupunktury dla lekarzy w Warszawie, a następnie kurs Medycyny Chińskiej. W 2009 roku założył Compleo – centrum terapii naturalnych a niedługo potem placówkę kształcenia oraz Międzynarodową Szkołę Akupunktury Klasycznej AcuArt, współtwórca Wielkopolskiej Szkoły Akupunktury w Poznaniu. Absolwenci organizowanych przez niego kursów i szkoleń to w tej chwili elita polskich akupunkturzystów.

Od samego początku koncentruje się na jak najbardziej zrozumiałym przekazie wiedzy, jest autorem książek, plakatów edukacyjnych i licznych artykułów drukowanych w branżowych czasopismach polskich, niemieckich i amerykańskich. Jego kreatywność i pomysły są doceniane na świecie, z jego inspiracji powstały międzynarodowe projekty: Evidence Based Acupuncture, oraz Gates of Life, znany w Polsce jako Prosto w Punkt.

Na jego zaproszenie do Polski przyjeżdżają najlepsi na świecie nauczyciele akupunktury: dr Yair Maimon, Rani Ayal, Joan Duveen, Hamid Montakab, Debra Betts, i wielu innych.

W wolnym czasie uwielbia podróżować ze swoją rodziną, żeglować oraz czytać książki. Marzy o nauczeniu się sztuki BaZi.

Dorota Łapa

speakerDietetyk, promotor zdrowia, moderator Kampanii zdrowyprzedszkolak.org oraz współtwórczyni Kampanii na rzecz żywienia dzieci i młodzieży w szkołach ZdrowyUczen.org. Założycielka Centrum Naturalnego Odżywiania i Terapii Orkiszowe Pola - prowadzącego gabinety dietetyków i terapeutów oraz sklepy z dobrą żywnością. Prowadząca również placówkę kształcenia ustawicznego Szkołę Naturalnego Odżywiania i Terapii Orkiszowe Pola, w której realizowane są różne krótkie formy kształcenia z zakresu dietetyki i odżywiania, ziołolecznictwa. Współtwórczyni Wielkopolskiej Szkoły Akupunktury w Poznaniu..

Od 2009 r. aktywnie prowadzi edukację z zakresu naturalnego, zdrowego odżywiania. Prowadziła projekty dotyczące szerzenia świadomości z zakresu żywienia, m.in. "We love eating", Zdrowy przedszkolak.org, a teraz zmieniała stołówki w ramach projektu "Wielkopolska Onkologia". Autorka Ksiązki "Wy_dobrze_jecie", wykładowca Podyplomowych Studiów Coachingu Zdrowia i Żywienia w Collegium Civitas, autorka artykułów o holistycznym podejściu do zdrowia.

Agnieszka Krzemińska

speakerDoktor nauk humanistycznych (Instytut Językoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, 2003), absolwentka Podyplomowego Studium Komunikacji Społecznej (Politechnika Wrocławska, 1996), absolwentka czteroletniego kursu tradycyjnej medycyny chińskiej (francusko-niemiecki Instytut Avicenna, Kraków 2001-2005). 

Prelegentka od wielu lat pasjonuje się medycyną, filozofią i duchowością Wschodu i w różnych formach zgłębia i propaguje wiedzę o naturalnych metodach utrzymania zdrowia i zapobiegania chorobom. 

Prowadzi seminaria z dietetyki według tradycyjnej medycyny chińskiej w polskim oddziale Międzynarodowej Akademii Refleksologii i Terapii Meridianowej (IARMT) w Warszawie oraz w Centrum Kultur Azjatyckich „Mandala” w Poznaniu oraz w ośrodkach szkoleniowych w Łodzi, Wrocławiu, Mikołowie.

Jest konsultantem w zakresie dietetyki i ziołolecznictwa w oparciu o zasady tradycyjnej medycyny chińskiej oraz tłumaczem literatury fachowej i seminariów specjalistycznych z zakresu medycyny chińskiej.

Pracuje jako wolontariusz we Free Clinic przy klasztorze Benchen w Katmandu.

Prowadzi pionierskie interdyscyplinarne badania naukowe z pogranicza antropologii medycyny, psychologii emocji i semantyki kognitywnej (dotyczące zbieżności między językowym obrazem ciała i emocji we frazeologii i metaforyce języków indoeuropejskich a koncepcją człowieka według tradycyjnej medycyny chińskiej).

Dr n. med. Preeti Agrawal

speakerDr Preeti Agrawal jest doktorem nauk medycznych, specjalistą II stopnia z ginekologii i położnictwa. Prezes Fundacji Kobieta i Natura, założycielka pierwszego w Polsce ośrodka leczenia integracyjnego.

Od wielu lat leczy i propaguje holistyczne podejście do zdrowia i choroby. Leczy w oparciu o medycynę integracyjną, czyli połączenie medycyny akademickiej z szeroko pojętą medycyną naturalną (ziołolecznictwo, medycyna chińska i ayurvedyjska, suplementacja, odpowiednie zalecenia dietetyczne oraz terapie uzupełniające). Dr Preeti Agrawal od ponad dwudziestu lat prowadzi praktykę lekarską w Polsce, jest doktorem nauk medycznych, specjalistą II stopnia ginekologii i położnictwa. Odbyła szkolenia z zakresu medycyny chińskiej, zdobyła tytuł specjalisty hipertermii lokalnej.

Za swoją działalność na rzecz kobiet dr Agrawal otrzymała w 2009 roku Kryształowe Zwierciadło – prestiżową nagrodę miesięcznika „Zwierciadło”, jest także laureatką nagrody Niezwykła Polka Roku 2008 w woj. dolnośląskim. W okresie 1995-2001 odbyła szereg staży naukowych specjalizacyjnych w Niemczech (m.in. ośrodek Integracyjnego Leczenia Nowotworów prof. Alexandra Herzoga), Danii, Anglii i Kanadzie. W 2017 rokuy dr Preeti Agrawal została odznaczona Złotym krzyżem zaslugi od Prezydenta RP za zasługi w działalności społecznej na rzecz rozwoju świadomości zdrowotnej społeczeństwa.

dr Jolanta Nalewaj Nowak

speakerW roku 2005 ukończyła Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na kierunku Zdrowia Publicznego - Zarządzania W Opiece Zdrowotnej oraz w Katedrze i Klinice Onkologii, z którego uzyskała tytuł doktora w zakresie biologii medycznej w roku 2006. Ukończyła także Studia Podyplomowe Specjalności Dietetyka i Planowanie Żywienia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Dr Jolanta Nalewaj jest dietetykiem od 2006 roku. Promuje zdrowy styl życia i pomogła już wielu osobom w walce z otyłością, niedowagą, zaburzeniami jedzenia oraz ludziom borykającym się w walce z najróżniejszymi chorobami, do przezwyciężenia których niezbędny jest odpowiedni jadłospis żywieniowy. W 2014 roku otrzymała tytuł dyplomowanego Psychoonkologa.

Dr Jolanta Nalewaj-Nowak jest autorką wielu artykułów w czasopismach branżowych oraz uczestniczką zagranicznych staży. Od ponad 4 lat jest członkiem Zarządu Stowarzyszenia do Walki z Chorobą Nowotworową. Praktyki i staże odbyła w zagranicznych szpitalach HOPE Exchange w Szwecji i w szpitalu Lahn-Dill-Kliniken GMbH in Wetzlar w Niemczech.

lek. med. Justyna Okupniak

speakerW 2002 roku ukończyłam studia na wydziale lekarskim Akademii Medycznej w Poznaniu, a w 2012 roku ukończyłam Studium Podyplomowe z zakresu dietetyki i poradnictwa żywieniowego na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Na wszystkie jednostki chorobowe z zakresu interny spoglądam również przez pryzmat odżywiania i higieny stylu życia. W leczeniu staram się łączyć aspekty farmakologiczne z promowaniem zdrowego stylu życia i profilaktyką.